PERKRAUSTYMAS

Perkraustymas ir kitos paslaugos prieš dažymą pagrindinis aspektas remonto pradžioje, nes būtina pralaisvinti vietą kurioje bus dirbama, kitaip tariant dažoma.

Kaip pasigaminti šabloną.

Paprastą vienos spalvos juostelei (bordiurui) šabloną (trafaretą) galima pasidaryti taip. Natūralaus dydžio piešinys arba brėžinys, kuris prieš tai rūpestingai nupiešiamas paprastame popieriuje, dedamas ant šabloninio popieriaus ir perkeliamas ant jo (nukopijuojamas). Šablonui pjaustyti popierius paruošiamas, nugruntuojant pokostu arba oksoliu šiek tiek storesnį braižybinį ar panašų popierių. Popieriui išdžiūvus, galima ant jo perkelti piešinį ir pradėti pjaustyti. Piešinys perkeliamas kietu pieštuku, Įspaudžiant į popierių piešinio kontiką, bet geriau kopijuoti pasidėjus kalkę (kopijuojamąjį popierių, kuris naudojamas rašant mašinėle). Jeigu negaila gadinti piešinio, galima iš karto pjaustyti per jį. Kopijuojant ir pjaustant piešinys su šabloniniu popieriumi turi būti prisegtas prie lygios lentos ar faneros. Šablonams pjaustyti tinka smailas ir aštrus peiliukas. Išpjaustyti reikia tik tas ornamento detales, kurios turės būti uždažytos. Pjaustant nereikia daryti ilgą ir siaurų išpjovų, nes per tokias skyles negalima švariai šablonuoti. Tokiose detalėse paprastai paliekama dar viena kita jungtis. Šablono galuose, kur kartojasi ornamento, motyvas, reikia tiksliai atžymėti šablono kartojimosi vietas, padarant jame atitinkamas skylutes arba įpjovas. Dedant prie sienos, šabloną galima taikyti ir pagal pasikartojančias ornamento detales.

Kelių spalvų ornamentui šablonai išpjaustomi kiekvienai spalvai atskirai ir, kad šablonuojant jos gerai atitiktų savo vietą, visuose šablonuose pasikartojimas pažymimas vienodai. Išpjaustyti šablonai, kad šablonuojant nepermirktų ir neištižtų, iš abiejų pusių nudažomi aliejiniais dažais. Dažyti reikia, pasitiesus ant lentos arba ant popieriaus, atsargiai, kad nesusigadintų šablonas.

Prieš pradedant šablonuoti, sienoje virvute pažymimos horizontalios bei vertikalios linijos, pagal kurias turės eiti juostelė.

Šablonuoti galima apvaliu lygiai nupjautais šeriais teptuku. Klijiniai dažai turi būti skystesni, negu dažymui (tokie, kaip ir voleliui vilgyti). Kad šablonuojant dažai nesilietų po šablonu, dažus pavilgytą teptuką reikia gerai ranka nugręžti. Dirbant, kaire ranka prilaikomas šablonas, o dešine tepami dažai. Kad piešinys išeitų švarus, reikia, lengvai spaudžiant, sukti teptuką nedideliu ratu. Niekuomet negalima šablonuoti gausiai įvilgytų, šlapiu teptuku, juo braukyti po šabloną ir spausti, nes, taip elgiantis, piešinys sienoje nebus švarus.

KRAUSTYMO IR KROVĖJŲ PASLAUGOS | KROVININIŲ MIKROAUTOBUSŲ NUOMA