STATYBINIŲ ATLIEKŲ IŠVEŽIMAS

STATYBINIŲ ATLIEKŲ IŠVEŽIMAS PRIEŠ IR PO DAŽYMO DARBŲ

DURŲ IR LANGŲ DAŽYMAS

Durys ir langai iš vidaus pusės dažomi aliejiniais baltais, gelsvais ar kurios kitos šviesios spalvos dažais. Tik langų staktas išorėje galima apvesti tamsesne spalva.

Išoriniai langų rėmai, prieš tai nugruntuoti pokostu, dažomi riebiais aliejiniais dažais. Rėmų apkaustus, kad nerūdytų, reikia patepti raudės (suriko) dažais, o plyšius užtaisyti aliejiniu glaistu. Langų rėmus ir pinučius reikia dažyti nedideliu plokščiu teptuku, atsargiai vedant juo prie pat stiklo, o dar geriau — pridengus stiklą kiek storesniu popierium.

Perdažant seniau dažytus langus, reikia pirma gerai nuvalyti nuo jų blogai besilaikančius dažus, o apipuvusias rėmų dalis būtina bent du kartus gruntuoti grynu pokostu. Labai sutrūnijusios medienos dažyti neverta, nes dažai vis tiek nesilaikys. Tokias įrengimų dalis reikia pakeisti naujomis.

Silpnai besilaikantį kitą taip pat reikia pašalinti ir išvalyti užkaitus (falcus). Po to nugruntuoti pokostu ir, kai gruntas išdžius, apkituoti iš naujo. Kituojant negruntuotus užkaitus, kaip tai dažnai daroma remontuojant, kitas vėl greitai gali atšokti. Kaip paruošti kitą.. Kitas į rėmų užkaitus įspaudžiamas platesniu peiliu arba kaltu ir, nusklembiant 45° kampu, išlyginamas iki blizgėjimo.

KROSNIŲ IR RADIATORIŲ DAŽYMAS

Neglazūruotų koklių krosnys dažomos tik karščiui atspariais dažais, maišytais su karščiui atspariu laku. Krosnių plyšiams užtaisyti masė daroma iš cinko baltųjų dažų miltelių ir karščiui atsparaus lako.

Krosnių dureles galima dažyti grafitu, maišytu su vandeniu ir actu. Dažams išdžiūvus, paviršius lengvai nudulkinamas minkštu šepečiu arba skudurėliu.

Radiatoriai dažomi taip pat karščiui atspariais dažais. Jų neturint, galima dažyti ir paprastais aliejiniais arba aliuminio dažais, tik jie, radiatoriams labiau įkaitus, ima dvokti. Aliuminio dažai paruošiami, maišant aliuminio miltelius su karščiui atspariu laku, o jo neturint — su pokostu arba oksoliu. Aliuminio dažus galima iki skiesti benzinu ar kitu skiedikliu.

ŠIUKŠLIŲ IŠVEŽIMAS | ŠIUKŠLIŲ KONTEINERIAI