TRANSPORTO PASLAUGOS

TRANSPORTAVIMO IR TRANSPORTO PASLAUGOS PRIEŠ IR PO DAŽYMO DARBŲ

VANDENTIEKIO IR KANALIZACIJOS VAMZDŽIŲ DAŽYMAS

Vandentiekio vamzdžiai dažomi aliejiniais dažais, prieš tai gruntuojant juos švino raude. Prieš dažant ir kol dažai išdžius, reikia išjungti vandenį.

Kanalizacijos vamzdžiai dažomi asfaltiniu arba bituminiu laku. Norint priderinti prie aplinkos spalvos, galima juos padažyti aliejiniais dažais. Perdažant asfaltiniais lakais dažytus vamzdžius, reikia pirma juos gerai izoliuoti, keliskart paviršių pertepant šelako skiediniu arba nitrolaku. Nitrodažais galima dažyti ir neizoliavus.

METALINIŲ PAVIRŠIŲ DAŽYMAS

Metaliniai paviršiai dažomi, kad nerūdytų ir gražiau atrodytų. Prieš dažant, nuo metalo paviršiaus reikia nuvalyti rūdis ir kitus nešvarumus.

Vos tik pradedantis rūdyti paviršius valomas vilnoniu skuduru, suvilgytu žibale ar benzine. Labiau aprūdiję paviršiai valomi geležiniais šepečiais, svidinamuoju popieriumi, paskui taip pat nutrinami skuduru, suvilgytu žibale ar benzine. Terpentinas plienui valyti nevartotinas, nes nuo jo metalas dar labiau rūdija.

Seni, perrūdiję dažų sluoksniai valomi tomis pat priemonėmis kaip ir rūdys. Storesni sluoksniai atmušami plaktuku arba nudeginami lituokline lempa.

Švariai nuvalytą metalo paviršių reikia tuojau pat gruntuoti, kad vėl neatsirastų rūdžių. Gruntuojama švino arba geležies raude, maišyta gryname pokoste, arba specialiais, gruntavimui skirtais, dažais.

Gruntuotą paviršių reikia dažyti ne mažiau kaip du kartus gerai dengiančiais, riebiais aliejiniais dažais, maišytais su antikorozinių savybių turinčiais pigmentais. Tokių savybių daugiausia turi švino baltieji, cinko pilkieji, geležies raudės, vario žalieji ir chromo geltonieji dažai. Dažų skiesti, ypač terpentinu, — negalima.

Lauke esančius .metalinius paviršius galima dažyti tik sausomis, bet nekarštomis. vasaros dienomis. Jokiu būdu negalima dažyti drėgnų, nors ir nuo rasos, metalo. paviršių. Nudažius drėgną metalą, jis vėl greit pradeda rūdyti.

STATYBINĖS ATLIEKOS | STATYBINIAI KONTEINERIAI