BUITINĖS TECHNIKOS IŠVEŽIMAS

BUITINĖS TECHNIKOS IŠVEŽIMAS KAI PRADEDAMA TINKAVIMO EIGA

Patikrinus sienų ir lubų tiesumą ir nustačius gaires, galima pradėti tinkuoti. Prieš tai nepamirškite buitinės technikos kuris trukdys Jūsų darbų eigai.

Pirmiausia tinkuojamos lubos ir viršutinės sienų dalys. Tai atliekama, atsistojus ant pastolių arba ir ant stalo. Pastoliai turi būti pritaikyti tinkuotojo ūgiui, taip kad, atsistojus ant jų, galva per kumštį (8-10 cm) nesiektų lubų. Ištinkavus lubas ir pastolius išardžius, tinkuojamos nišos po langais, plotai po bakais, po vamzdžiais ir pagaliau žemutinės sienų dalys, langų, durų angokraščiai, įstatomos palangės.

Tinkuojant rankiniu būdu, tinkas paprastai krečiamas trimis sluoksniais: paruošiamuoju, pagrindiniu (išlyginamuoju) ir padengiamuoju (danga). Iš vieno karto storu sluoksniu krėstas tinkas džiūdamas trūkinėja.

Normalus atskirti sluoksnių storis yra toks:

a)Mūro sienoms — paruošiamasis           3-5 mm
pagrindinis  5-7padengiamasis  2-3
 iš viso        10-15 mm
b) medinėms     balanuotomsstorį, sienoms,      įskaitant      ir       balanų
paruošiarnasis      5— 8 mm
pagrindinis   10-12padengiamasis   2— 3
iš viso 17-23 mm

Sienų nelygumus išlyginant, kartais tenka krėsti ir stores­nius sluoksnius, tačiau paruošiamasis neturi būti storesnis kaip 10-12 mm, pagrindinis — ne storesnis kaip 20 mm ir paden­giamasis — ne storesnis kaip 5 rnm.

Išlyginant didesniūs įdubimus, kurių bendras tinko sluoks­nis gali siekti iki 30 mm storio, pagrindinį sluoksnį reikia krėsti per du kartus.

Buitinės technikos patraukimas kai vyksta paruošiamojo sluoksnio užkrėtimas. 

Paruošiamajam sluoks­niui labiau tinka riebesnis ir skystesnis skiedinys, maišytas su stambesniu smėliu — žvyru. Jis geriau įsiskverbia į sienos ar balanų plyšius ir tvirčiau įsikabina.

Skiedinys užkrečiamas ant sienų plienine mente, imant jį iš dėžės arba nuo trintuvės (sakalo). Tinkuojant sienas, skiedinį geriau imti tiesiog iš dėžės, o tinkuojant lubas — nuo trintuvės.

Tinkavimo mentė— tai metalinė širdies pavidalo plokštelė su alkūnine rankena. Plokštelė turi būti pagaminta iš geros plieno skardos, ne daugiau kaip 2 mm storio. Menčių yra didesnių ir mažesnių. Daugiausia vartojamos vidutinio dy­džio mentės. Neturint tokios mentės, tinkavimui gali­ma panaudoti ir mūrininkų mentę („kelnę“).

Ką dar galima išvežti

Trintuvė— keturkampis 40X38 cm dydžio skydelis apačioje su rankena. Jis daromas iš 3-4 pušinių lentelių, kurios iš apačios sutvirtinamos dviem—trimis skersi­niais. Lentelių storis — 1,5 cm. Kad lentelės nesikreivintų ir geriau laikytųsi, skersinius reikia įleisti į lenteles, išpiaunant jose į dugną platėjančius griovelius. Skydelio viršus turi būti švariai nulygintas, o kampai ir briaunos truputį suapvalintos. Trintuvė gali būti ir metalinė, padaryta iš duraliuminio skardos.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *